Сребрена Евролига: Македонија обезбеди втор триумф над Косово

Македонската одбојкарска репрезентација со втор триумф ја затвори групната фаза во Сребрената Европска лига.

На домашен терен во СРЦ „Кале“ славеше над Косово со 3:0 (25:17, 25:10, 25:21), во шестото последно коло од А групата.

На 15 и 16 јуни во Скопје ќе се одржи „фајнал фор“ турнирот на кој покрај Македонија ќе играат Летонија, Белорусија и Хрватска.

Утре ќе бидат извлечени двојките за полуфинале.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ