Специјални екипи го извлекуваат автобусот(видео)

На местот на автобуската несреќа во која загинаа 14 луѓе се уште има остатоци од возилото кое излета од патот и се преврте.

Според репортерот на Телма Петар Догов, таму се видливи трагите од гумите на возилото кое се излизгало преку двете коловозни ленти. На терен има остаоци од личните предмети на патниците и местото е обвезбедено од полицијата, каде синоќа извршија увид екипи на МВР и на обвинителството.

Ова се фотографии од местот на несреќата утринава.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ