Собранието ја прекројува шестата изборна единица

А, во собраниска процедура влезе и прекројувањето на шестата изборна единица, со кое Маврово, Ростуше и Дебар треба да се префрлат во петата.

ДУИ, тврди дека законот е веќе договорен и потпишан од сите координатори на пратеничките групи.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ