Собранието ендогласно ја разреши Јанева

Со 102 гласови “за” пратениците ја разрешија специјалната обвинителка Катица Јанева.

Јанева се разрешува за нестручно, несовесно и незаконско работење.

Секое правно лудило, вака завршува рече Илија Димовски образложувајќи го предлогот на Комисијата за избори и именувања.

СДСМ и ДУИ порачаа дека правда за сите мора да има.

Беса смета дека партиите го погребале СЈО а правдата во државата е селективна.

Јулијана Пешевска

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ