Со пари од Европската банка за обнова и развој ќе се градат автопатиштата Скопје-Блаце и Кичево-Гостивар

Изградбата на автопатите Скопје-Блаце и Кичево-Гостивар, ќе ги финансира Европската банка за обнова и развој. Ова го најави министерот за фианнсии Драган Тевдовски на Годишните средби на Европската банка за обнова и развој, кои се одржуваат во Сараево.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ