СМЕТКОВОДИТЕЛОТ

Крис изгледа како уште еден вообичаен сметководител, но зад лицето на просечен тој крие живот кој е се само не предвидлив и досаден. Низ лавиринтот на лаги и измами доаѓа време да ја разоткрие вистината.

Режија: Гевин О’Конор; Улоги: Бен Афлек, Ана Кендрик, Ј.К. Симонс

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ