Смена на судиите во Амстердам

На нешто повеќе од 24 часа пред одигрувањето на натпреварот меѓу Ајакс и Реал Мадрид, УЕФА реши да ги смени арбитрите што ќе ја делат правдата на дуелот во Амстердам.

Наместо полјакот Шимон Марчинак, кој ќе биде судија во ВАР собата, мечот ќе го суди Дамир Скомина од Словенија.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ