СЛОБОДНА ЉУБОВ

Љубовта меѓу две храбри жени ја бранува лоша вест и уште полоша бирократија на патот до нивните желби и права. Во филмот ќе гледате  вистинита љубовна приказна и борба за почит, правда и слободна љубов…

Режија: Питер Солет ; Улоги:Џулијан Мур и  Елен Пејџ

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ