Скубе во тимот на колото, Дибиров со најубав гол

Убедливиот триумф во дуелот против Мотор со 28:28 на ракометарите на Вардар им обезбеди место во изборот на најдобрите во 12. коло од Лигата на шампионите.

Сташ Скубе блескаше на мечот со гостинот од Украина и сосема заслужено се најде во идеалната седморка на колото заедно со Андреас Волф (голман), Иго Дескат (Монпелје), Жоан Канељас (ПИК Сегед), Алекс Душебаев (Киелце), Мариус Штајнхаузер (Флензбург) и Хенрик Пекелер (Кил).

Место меѓу најдобрите имаше и за Тимур Дибиров чиј погодок е прогласен за најатрактивен во оваа рунда од елитното натпреварување.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ