Скопје меѓу петте најзагадени градови во светот

Скопје утрово е помеѓу петте најзагадени градови во светот.

Според последните податоци на „Airvisual“, Скопје се наоѓа утрово на третата позиција според загадувањето.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ