Силјановска Давкова ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање

Вечерва од митингот во Ѓорче Петров Гордана Силјановска Давкова ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање, потенцирајќи дека таа е најголем противник на идејата претседателот да се бира во Собранието.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ