Силјановска Давкова без никакво образложение го откажа „жешкото столче“ на ТВ Телма

Гордана Силјановска Давкова го откажа „жешкото столче“ на Телма. Претседателската кандидатка на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија Гордана Силјановска Давкова без образложение прво го прифати, а потоа го одби за денеска предвиденото гостување.

ТВ Телма како дел од својата програма за претставување на претседателските кандидати покрај првото соочување на тројцата кандидати им понуди и три поединечни интервјуа со новинари од различни редакции.

И покрај предходната усна и писмена потврда за учество Силјановска Давкова без никакво образложение го откажа интервјуто на ТВ Телма. Останатите двајца кандидати Блерим Река и Стево Пендаровски веќе ја искористија можноста за ваков вид на претставување пред гласачите.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот на пазарните инспектори

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција,...