ШКЕНДИЈА ПРОТИВ НОМЕ ОД ЕСТОНИЈА ВО 1.КОЛО КВАЛИФИКАЦИИ

Домашниот првак,екипата на  Шкендија ќе игра против Номе Калју од Естонија во првото квалификациско коло од Лигата на шампионите.Посакуван тим во конкуренција на Ференцварош , Клуж, Судува од Литванија и ерменски Арарат. Македонскиот шампион е  фаворит во овој двобој, Шкендија ќе гостува на 9 или 10 јули, а реваншот е во Скопје на 16 или 17 јули.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ