Шилегов го испроба новиот „сегвеј“

Со малку тешкотии скопскиот градоначалник Петре Шилегов успеа да го провози новиот еколошки двотркален самобалансирачки транспортер, по познат како „сегвеј“. За несигурниот старт на својот фејсбук профил се пошегува и самиот Шилегов.

Откако помина „струјниот удар”, малку нормална вожња. Во основа е едноставно, но треба навикнување на почеток. Може и ќе го заменам тротинетот, напиша тој.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ