Шеќеринска за бугарските закани – условувањата некогаш се покажуваат како катастрофа

Министeрката за одбрана, Радмила Шеќеринска очекува да добиеме преговарачка рамка со ЕУ, согласно европските стандарди и принципи.

За неа условувањето од Бугарија може да се покажа и котрапродуктивно. Владата како и досега ќе се труди да ги реши сите прашања со соседите, потенцира Шеќеринска.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ