Шеќeринска: Чешка утре ќе го ратификува протоколот за македонско членство во НАТО

Владата очекува утре Чешка да го ратификува протоколот за македонското членство во НАТО.

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска вели дека има уште неколку најави без конкретен датум.

Смета дека ратификцијата на документот оди невообичаено брзо, ако се спореди со претходните бранови на проширувања на алијансата.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ