Се врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Специјалното јавно обвинителство потврди дека е влезено во повеќе фирми на повеќе лица, меѓу кои и во фирми на Орце Камчев.

Неофицијално станува збор за истражна постапка која ја води СЈО, но не за сега не откриваат за кои кривични дела и колку точно лица и фирми се опфатени.

Камчев предходно беше повикан во СЈО, не открија во кое својство или за кој случај.

 

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ