САМО ЉУБОВНИЦИТЕ ОСТАНУВААТ ЖИВИ

Една љубов трае со векови, музичарот Адам и љубовта на неговиот живот Ева. Тој не гледа веќе каде оди светот, а таа се враќа од другиот крај на светот за да го спаси..

Режија: Џим Џармуш;Улоги: Тилда Свинтон и Том Хидлстон

https://www.youtube.com/watch?v=ycOKvWrwYFo

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ