РФМ ги одреди премиите за ракометарите

Пред одигрувањето на првиот натпревар на Европското првенство, Ракометната федерација на Македонија објави дека играчите за пласман во следната фаза ќе поделат 30.000 евра, а за евентуално освојување на првото место во групата ракометарите ќе добијат дополнителни 10.000.

Пласманот во квалификациите за настап на Олимписките игри дополнително ќе се награди со уште 30.000 евра.

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ