Ретерира ли Заев во однос на препораките на венецијанската комисија?

Ретерираше ли Заев во однос на препораките на венецијанската комисија?

Во вчерашната изјава за медиумите тој најави дека ке ја испочитува Венецијанската комисија која е во насока на ревизија на Законот за јазиците а денеска е со став: Нема да дозволимe  да бидеме наивни никој од нас да отвораме повторно некои работи кои би можеле да не поделат.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ