Расте бројот на деца заболени од грип

Грипот продолжува да ги полни детските болнички одделенија. Во моментот на Клиниката за детски болести се лекуваат 17 деца, три од нив со комликации на вирусот. Две имаат бронхопневмонија, третото енцефалит.

Во моментот нивната здравствена состојба е стабилна.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ