Распоред на преноси на Телма од првиот круг на ЕП

Од 9 до 26 јануари Австрија, Шведска и Норвешка ќе бидат домаќини на Европското ракометно првенство во машка конкуренција, а најинтересните мечеви ќе можете да ги следите ексклузивно на програмата на Телма.

Во текот на Европскиот шампионат на Телма ќе можете да следите вкупно 34 натпревари во живо и два меча во снимка.

Секој ден во зависност од термините на одигрувањето на натпреварите ќе емитуваме специјална програма посветена на шампионатот каде ќе се анализираат и најавуваат натпреварите.

 

РАСПОРЕД НА ПРЕНОСИ ЗА ПРВАТА ФАЗА ОД ЕП

 

ЧЕТВРТОК 09.01.

18:15   БЕЛОРУСИЈА – СРБИЈА

20:30   ХРВАТСКА – ЦРНА ГОРА

 

ПЕТОК 10.01.

18:15   ЧЕШКА – АВСТРИЈА

20:30   МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА

 

САБОТА 11.01.

16:00   УНГАРИЈА – РУСИЈА

18:15   ШПАНИЈА – ГЕРМАНИЈА

20:30   ЦРНА ГОРА СРБИЈА (СНИМКА)

 

НЕДЕЛА 12.01.

16:00   ЧЕШКА – МАКЕДОНИЈА

18:15   АВСТРИЈА – УКРАИНА

20:30   ФРАНЦИЈА – НОРВЕШКА (СНИНМКА)

 

ПОНЕДЕЛНИК 13.01.

18:15   ИСЛАНД – РУСИЈА

20:30   СРБИЈА – ХРВАТСКА

 

ВТОРНИК 14.01.

18:15   АВСТРИЈА – МАКЕДОНИЈА

20:30   УКРАИНА – ЧЕШКА

 

СРЕДА 15.01.

18:15   ИСЛАНД – УНГАРИЈА

20:30   РУСИЈА – ДАНСКА

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ