Работнички го доврши дербито за нов 19 триумф во шампионатот

Ниту шампионот МЗТ Скопје Аеродром не успеа да го сопре забревтаниот Работнички кој ја забележа 19 победа од почетокот на сезоната во кошаркарската Прва лига.

Победата над лутиот ривал е извојувана во празната сала „Градски парк“ по инцидентите на дербито кое почна вчера, а беше прекинато по недоличното однесување на двете навивачки групи.

Натпреварот вечерва продолжи при резултат 62:50, а заврши со 100:84 за најтрофејниот македонски кошаркарски клуб.

По вечерашниот триумф Работнички направи голем исчекор кон пол-позицијата во разигрувањето за титулата.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ