Пустош во Преспа по невремето

Огромни штети од невремето и во Преспа. Бурата корнела дрвја и носела покриви, а сосема се уништени камповите крај Преспанското Езеро. Жителите сведочат дека никогаш порано немало толку силно невреме. Таму денесека беше Емилија Мисирлиевски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ