Протест пред Собранието против промена на Уставот (видео)

„Македонија блокира“ и „Тврдокорните“ излегоа пред Собрание да го искажат својот револт од промена на Уставот. Тие велат дека Македонија не треба да го менува името- бараат распуштање на Собранието и нови избори.

 

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ