(во живо) Премиерот Заев ќе се обрати до јавноста

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев во 12 часот ќе се обрати до граѓаните. Телевизија Телма во живо ќе ја пренесува прес конференцијата.

Откако на самитот во Брисел Македонија не доби датум за старт на преговори како што беше очекувано, денес по повод тоа премиерот Заев ќе се обрати до јавноста.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ