Прекршочна казна за Османи заради зборување на телефон при возење и поминување полна линија

Полицијата му изрече соодветна прекршочна казна на Бујар Османи за сообраќаен прекршок по законот за безбедност во сообраќајот, по видеото во кое се гледа дека тој и зборува на телефон, но и дека поминува на полна линија.

Информацијата за потврдија за Телма од МВР.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ