Топ Тема – Преговорите за законот за Јавно Обвинителство продолжуваат во четврток

Во четврток продолжуват преговорите на работните групи на СДСМ И ВМРО ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство.

Ова во вечерашната Топ Тема го соопштија преговарачите од двете партии.

И натаму пречка за договор е кој ќе раководи со Одделението за организиран криминал.

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од барањето тие да го дадат предлогот.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ