ПОСЛЕДНИОТ ПОРТРЕТ

Новинарот Џејмс Лорд ја доби честа да му позира на светски познатиот уметник Алберто Џакомети. Часовите за позирање се претвораат во денови а необичното пријателство го разголува славниот Џакомети. Постојат ли совршени дела и дали еден портрет е навистина завршен кога е завршен?

Режија: Стенли Тучи; Улоги:Џефри Раш, Арми Хамер, Тони Шалхуб

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ