ПОСЛЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА 3

Пред да се качат пријателите на ролеркостер, Венди доживува јасна визија за фатална несреќа која станува смртоносна стапица за сите. Поради тоа таа се откажува од возење, а нејзиниот соученик Кевин ѝ се придружува. Наскоро претскажувањето на Венди се покажува вистинито.
Режија: Џејмс Вонг; Улоги: Мери Елизабет Винстед, Рајан Мериман, Крис Лемче

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ