Поскапувањата на лебот и пецивата ги скара власта и опозицијата

Поскапувањето на лебот и белите пецива е резултат на цената на пченицата на светската берза, која пак е последица на сушата, објаснуваат од Влaдата. Велат будно ја следат  состојбата и ако има потреба ќе интервенираат од државните резерви. Поскапувањето и денeска беше причина за низa критики на адреса на Владата од страна на опозициската ВМРO-ДПМНЕ.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ