Пораз на одбојкарите во Украина

По денешниот пораз од 3:1 на гостувањето против Украина, македонската одбојкарска репрезентација ги намали шансите за пласман на Европското првенство.

За жал во пресрет на последното коло освен што ни е потребна победа во соочувањето со Унгарија во Скопје, пласманот меѓу петте најдобри од второпласираните ќе зависи и од резултатите на останатите дуели.

Првиот сет домаќините го освоија со 25:19, во вториот се водеше жестока битка за секој поен, но Украинците успеаа да стигнат до предност од 2:0 откако славеа со 28:26.

Третиот сет им припадна на нашите одбојкари со 25:23, а четвртиот го освоија домашните репрезентативци со истиот резултат.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ