Поправен дефектот на трафостаницата Козле

Поправен е големиот дефект на трафостаницата Козле, кој вечерва го остави без струја центарот на Скопје. Струја немаше од Водно до Илинденска. Во моментов, снабдувањето со стуја е нормално, но екипите на ЕВН се уште се на терен и ќе санираат евентуални проблеми. Проблемот со трафостаницата настана по 18 часот, а струја немаше во Капиштец, Козле и Карпош.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ