Полуфиналните и финалните дуели на ЕП во ракомет директно на Телма

По исцрпувачките настапи во последното коло од главната рунда на Европското првенство во ракомет во женска конкуренција утре е слободен ден и шест селекции ќе се преселат во Париз каде ги очекуваат натпреварите за пласман.

В петок од 17 часот и 30 минути репрезентацијата на Русија се среќава со Романија, а за 21 часот е закажан почетокот на второто полуфинале во кое Холандија за противник го има домаќинот Франција.

Двата натпревари ќе можете да ги следите низ директни преноси на програмата на Телма.

В недела ќе се играат завршните мечеви за пласман. Од 14 часот почнува дуелот за бронзениот медал, а од 17 и 30 стартува големото финале. И овие две средби ќе ги емитуваме на нашата програма.

 

РАКОМЕТ ЕП ЖЕНИ – ФРАНЦИЈА 2018

ПОЛУФИНАЛЕ

14.12.2018

17:30 часот         РУСИЈА – РОМАНИЈА                    (пренос)

21:00 часот         ХОЛАНДИЈА – ФРАНЦИЈА           (пренос)

 

16.12.2018

14:00 часот         НАТПРЕВАР ЗА 3 МЕСТО              (пренос)

17:30 часот         ФИНАЛЕ                                              (пренос)

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ