ПОЛАРНА НОЌ

Кери има само три дена да го пронајде убиецот. На Антартикот наскоро почнува период кога сонцето заоѓа и нема да се појави во наредните шест месеци…

Режија: Доминик Сена; Улоги: Кејт Бекинсејл, Том Скерит

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ