Почина холивудскиот актер Барт Рејнолдс

Во 82-рата година од животот почина Барт Рејнолдс, ѕвездата на холивудските филмови „Ноќи на бургија“, и „Смоки и Бандит“. Рејнолдс починал од срцев удар, откако му се слошило во семејниот дом, од каде бил пренесен во болница. Од семејството велат дека со години страдал од проблеми со срцето, а пред 8 години имал и сериозна операција.

Рејнолдс глумеше во најголемите акциони филмови од крајот на 70-тите и 80-те години од минатиот век. Во 1998-мата доби златен глобус, а беше и номиниран за Оскар.

Беше познат заведувач во Холивуд, а по него лудуваа многу од неговите колешки. Една од неговите напознати изјави беше дека секоја жена е беспомошна се додека не и го исуши лакот на ноктите.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Култура

Уметниците и работниците од независната културна сцена бараат од Владата да формира Специјален фонд за субвенции поради кризата со корона вирусот

Кризата со корона вирусот сериозно ја загрозува егзистенцијата на уметниците и културните работници од независната...