ПОБЕДА ЈА СОВЛАДА ШКЕНДИЈА ЗА КУП ПОЛУФИНАЛЕ

На стадионот Под Тумбе Кафе во Битола, Победа се пласираше во полуфиналето на домашниот Куп,откако со 2-0 на реваншот ја совлада Шкнедија и со вкупни 3-0 во двомечот го елиминираше тимот кој ја бранеше круната.Победа постигна по еден гол во двете полувремиња што беа дело на Макота,првиот во 22- та ,вториот во 57 минута.

    ФУДБАЛ         КУП НА МАКЕДОНИЈА

¼ ФИНАЛЕ  РЕВАНШ НАТПРЕВАРИ

Покрај Победа во полуфиналето се пласираа уште Македонија ЃП,Беласица и Академија Пандев.

ПОБЕДА-ШКЕНДИЈА                                  2-0                  ( 1-0)

РАБОТНИЧКИ – МАКЕДОНИЈА ЃП      0-1                  (0-1)

БЕЛАСИЦА-СИЛЕКС                                   2-0                 (2-0)

КОРАБИ-АКАДЕМИЈА П.                          1-6                 ( 1-3)

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ