ПИСАТЕЛИ НА СЛОБОДАТА

Ерин е професорка во училиште поделено на раси и кланови, безредие и бунтови. Таа е подготвена да се жртвува и на учениците да им ја даде најважната лекција за толеранција и доверба. Драмата е снимена според вистинита приказна.

Режија:Ричард ЛаГравенезе; Улоги: Хилари Свонк, Имелда Стонтон, Патрик Демпси

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ