Партиските реакции за настаните во ИВЗ

Партиите го осудија синоќешниот инцидент во ИВЗ. Го нарекоа скандалозен и срамен чин.

ЗА ДУИ судската одлука е упад во автомомијата на ИВЗ, а ВМРО-ДПМНЕ ја обвини државата за мешање во верските заедници.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ