ПАНКОТ НЕ Е МРТОВ

Во раните 1990-ти се распаднала рок-група на Мирса, која тогаш имала култен статус. Еден ден тој добива понуда заедно со неговата стара група, да свири на една прослава во Дебар. Тој се согласува и тргнува во потрага по останатите членови на групата, а во тоа му помага неговата поранешна девојка.
Режија:Владимир Блажевски; Улоги:Тони Михајловски, Камка Тоциновски, Јордан Симонов

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ