ПАНДЕВ СО 400 НАСТАПИ ВО СЕРИЈА ’’А’’

Горан Пандев ,капитенот на македонската фудбалска репрезентација  влезе во одбрано друштво. Македонецот стана само шестиот странец  со 400 натпревари во Серија А и втор од активните покрај Самир Хандавиќ од Интер. Пандев денеска влезе на терен  од клупата и ги одигра вторите  45 минути против Фросиноне ,во меч без голови.Пред Џенова,Пандев во Италија го носеше дресот на Наполи,Интер,Лацио и на Анкона.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ