Отворена изложбата “Скопје, одново”

Во музејот на современата уметност вечерва беше отворена изложбата “Скопје, одново”.

Kураторки на изложбата се Aна Kац од њујоршката “Mома” и Кумјана Новакова, од музејот на современа уметност “Скопје, одново” во фокус го става основањето на музејот и неговата меѓународна колекција.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ