ОТКАЖАНА И ГРАНД ПРИ НАГРАДАТА НА ШПАНИЈА

ФИМ  и Дорна Спорт соопштија дека поради пандемијата со корана вирусот и состојбата на Иберискиот полуостров со жалење ја   одложуваат и трката за Гран При на Шпанија што требаше да се одржи на патеката Ангел Нието во Херез во период од 1 до 3 мај. Тое е 4-та  трка што е откажана во 2020 година после Тајланд, Аргентина и САД.Сезонава единствено  во Катар се возеа трки во МОТО 2 и МОТО 3 класите.Засега стартот на сезоната останува за 17 мај во Ле Ман.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ