ОПЕРАЦИЈА ДРОН

Поранешниот пилот Хоук води секојдневна битка со талибанци на далечина и почнува да се прашува: Ако не се соочиш со непријателот како ќе се соочиш со себеси? Создава ли повеќе непријатели отколку што убива во таа војна без крај?

Улоги: Иатн Хоук, Јенуари Јонс, Зои Кравиц

Режија:Ендру Никол

 

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ