ОБСЕ-ОДИХР: За ЕУ е важно изборите да се мирни (видео)

За набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР е најважно изборниот ден да помине во мирна атмосфера и да се почитува законот на правото, што како што истакнаа е важно и за Северна Македонија за влез во ЕУ.

 

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот на пазарните инспектори

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција,...