Објавена евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска

Песната и видео спотот за „Proud“ на Тамара Тодевска, македонски претставник на Евровизија во Израел вечерва беа премиерно емитувани на Македонската телевизија.

Тамара Тодевска ќе настапи на втората полуфинална вечер на 16 мај во Тел Авив.

Музиката на „Proud“ e на Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот е дело на Коста Петров и Сања Поповска. Музичкото видео го режираше Чедо Поповски.

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ