Нуров ќе се бори за бронза, ја исполни нормата за ОИ 2020

Македонскиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров со победата во репасажот против Молдавецот, Николај Чебан ќе се бори за бронзениот медал на Светското првенство што се одржува во казахстанската престолнина Нур Султан.


Со победата против Чебан, Нуров успеа да исполни норма за настап на Олимписките игри во Токио што ќе се одржат следната година, а во мечот за бронзата македонскиот борач ќе се соочи со Казахстанецот, Алишер Јергали.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ