Нови обвиненија за Берклис банката

Берклис банката се соочува со нови обвиненија во врска со финансиската инекција што ја доби од Катар за време на глобалната финансиска криза во 2008 година.

Канцеларијата за борба со сериозни финансиски измами ја обвини Банката дека примила незаконска финансиска помош од неколку милијарди фунти од Катар во 2008 година.

Потенцијалните казни за Берклис банката можат да доведат и до губење на лиценцата за работа.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ