НОМА-МОЈАТА СОВРШЕНА БУРА

Неговата приказна личи на класична бајка и тој денеска владее со универзумот на модерната гурманска кујна. Под луксузната површина на најпознатиот дански ресторан „Нома“ постојат пукнатини во форма на стари рани. Не пропуштајте ја неверојатната приказна на готвачот со македонско потекло Рене Реџепи.

Режија: Пјер Дешампс ; Улоги: Рене Реџепи

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ