Неизвесен настапот на Меси на Ел Класико

Се уште е неизвесно дали Лионел Меси ќе биде подготвен за настап во првиот полуфинален дуел од Купот на Шпанија против Реал Мадрид.

Аргентинецот се повреди на саботниот дуел против Валенсија, а од клубот се уште нема официјална потврда за тежината на повредата.

Меси не се појави на денешниот тренинг по што се потврдуваат шпекулациите дека тој нема да биде во комбинација за натпреварот в среда.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ